28листопада ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ ТА ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ
Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.
Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій.
Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. В бібліотеці оформлено книжкові виставки "Лиха коса голодомору", для дітей "Свічка пам'яті бринить сльозами" та виставка краєзнавчих матеріалів, очевидців тих трагічних подій "І правду цю повинні знати люди"
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ-ЩОРІЧНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАМ'ЯТНИЙ ДЕНЬ В УКРАЇНІ.
У XX сторіччі українці пережили голод 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947років.У тім серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голод 1932-1933 років.
Кожного року Аджамська громада вшановує пам'ять загиблих від голоду 1932-1933рр. 27 листопада 2020року на цвинтар до святої могили жертвам голодомору зійшлися жителі села. Після покладання квітів до пам'ятника жертвам голодомору з короткою скорботною промовою до присутніх звернулася Аджамська сільська голова ОТГ Тетяна Зайченко, яка закликала ніколи не забувати ті страшні сторінки історії українського народу.
Учителі Аджамського ЗЗСО від учнів принесли квітку-незабудьку, символ пам'яті жертв голодомору та репресій, яких зазнав наш український народ.Галина Чорна (учитель- організатор) пояснила історію квітки незабудьки, як символа Голодомору. В кожну четверту суботу листопада спалахують свічки - знак вічної пам'яті про жертви голодомору та репресій,яких зазнав наш український народ.
|