Пятница, 03.05.2024, 12:24
Офіційний сайт Аджамської сільської ради
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 555
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Контактна інформація

(0522) 311-439
(0522) 311-388
27620 Кіровоградська обл.,
Кропивницький район, с. Аджамка, вул. Центральна, буд. 65

Затверджено рішенням

                                                                                    Аджамської сільської ради  

                                                                                    від 22.12.  2020 року №    122 

 

Програма цивільного захисту на території Аджамської сільської ради на 2021– 2022 роки

 

І. ВСТУП

Програма цивільного захисту на території Аджамської сільської ради на 2021-2022 роки (далі – Пpoгpaмa) розроблена відповідно до вимог:

Кодексу цивільного захисту України;

Закону України "Про місцеві державні адміністрації";

Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки";

обласної програми цивільного захисту Кіровоградської області на             2016-2020 роки.

Програма спрямована на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зменшення збитків і втрат у разі їх виникнення, ефективної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що є одним із повноважень у діяльності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

ІІ. Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма

Основною проблемою у сфері цивільного захисту населення сільської ради є неналежний рівень матеріального і фінансового забезпечення сил і заходів цивільного захисту, застарілої системи централізованого оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, протипожежного захисту населених пунктів сільської ради тощо.

Потребують удосконалення структура ланки територіальної громади територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та виконання заходів цивільного захисту населення і територій сільської ради.

Інформування та оповіщення органів влади та населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, через систему централізованого оповіщення, є одним з основних завдань цивільного захисту.

Ефективне  виконання оповіщення не можливе без централізованої системи, побудованої на основі сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій. На сьогодні такої системи не існує.

На території сільської ради функціонує 2 потенційно-небезпечних об'єктів(автозаправочних та автогазозаправочних станцій). Для ліквідації можливих аварій на даних підприємствах особовий склад сил цивільного захисту забезпечений засобами індивідуального захисту не в повному обсязі.

Викликає занепокоєння і стан протипожежного захисту населених пунктів сільської ради. Приміщення закладів освіти, культури, охорони здоров'я, установ соціального захисту населення, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування не обладнані системами протипожежного захисту. Не всі будівлі обладнані захистом від прямих попадань блискавки та її вторинних проявів. На дуже низькому рівні здійснюються заходи по підвищенню вогнестійкості будівельних конструкцій, зокрема шляхом просочення дерев’яних конструкцій вогнетривкими сумішами.

Основною причиною загибелі людей на воді є користування водними об'єктами, що не призначені для купання, нехтування найпростішими правилами безпеки поводження на воді, відсутність належного облаштування пляжів та інших місць масового відпочинку населення біля водних об'єктів, в першу чергу - сезонними рятувальними постами.

Таким чином, забезпечення техногенної та пожежної безпеки населених пунктів сільської ради, рятування людей під час пожеж, надзвичайних ситуацій, а також при користуванні водними об'єктами, матеріальне забезпечення належного реагування на надзвичайні ситуації потребує виділення коштів з бюджету.

Без належного фінансування зазначених заходів стає не можливою організація цивільного захисту населення і територій сільської ради.

 

 

ІІІ. Мета Програми

Головною метою  Програми є захист населення і території сільської ради від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, послідовне зниження ризику їх виникнення, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій, забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища і небезпечних об'єктів, об'єктів підвищеної небезпеки, об'єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, підвищення рівня протипожежного захисту та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері цивільного захисту.


IV. Обґрунтування шляхів і способів розв'язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки та етапи виконання Програми

Оптимальним варіантом розв'язання проблеми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій шляхом системного здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Для поліпшення цивільного захисту населення є необхідність у створенні резерву продовольчих і промислових товарів першої необхідності для забезпечення особового складу сил цивільного захисту під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, постраждалого населення, захисних споруд цивільного захисту, пунктів управління та забезпечення речовим майном пунктів санітарної обробки.

Вирішення проблемних питань у сфері пожежної безпеки в населених пунктах та на об'єктах сільської ради планується проводити шляхом впровадження організаційних засад функціонування системи протипожежного захисту на всіх рівнях, підвищення ефективності управління з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань забезпечення пожежної безпеки, удосконалення науково-технічної і ресурсної бази.

Джерелами фінансування Програми є кошти бюджету сільської ради, інші не заборонені законодавством джерел.

Фінансування Програми за рахунок коштів бюджету сільської ради  здійснюється в обсягах, передбачених рішеннями сільської ради про місцевий бюджет на відповідний рік, виходячи з реальних можливостей місцевого бюджету та його пріоритетів.

Програму передбачається виконати, протягом 2021-2022 років.

V. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

 

У рамках виконання Програми передбачається вирішити наступні завдання за такими основними напрямами:

створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення населення на базі сучасних технологій з метою оперативного оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного або воєнного (військового) характеру;

забезпечення роботи місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в управлінні районними службами при організації та здійсненні запобіжних заходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, створення передумов для їх локалізації та ліквідації, проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт, надання одноразової допомоги та забезпечення нормальних умов життєдіяльності для громадян, які постраждали від наслідків надзвичайних ситуацій;

створення та накопичення місцевого матеріального резерву пально-мастильних матеріалів під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;

забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища, об'єктів підвищеної небезпеки, об'єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, підвищення рівня протипожежного захисту та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки;

організація функціонування підрозділу місцевої пожежної охорони;

удосконалення стану протипожежного водопостачання у населених пунктах сільської ради;

попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій (подій) на водних об'єктах;

інженерний захист територій від надзвичайних ситуацій;

продовження роботи з впровадження локальних систем виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій на об'єктах підвищеної небезпеки і локальних систем оповіщення населення у зонах можливого ураження та персоналу зазначених об'єктів на випадок виникнення аварії;

оновлення та модернізація існуючого фонду захисних споруд цивільного захисту;

удосконалення системи підготовки керівного складу з питань цивільного захисту;

вжиття інших комплексних та спеціальних заходів цивільного захисту.

VI. Напрями реалізації та заходи Програми

Програма розрахована на 2021-2022 роки і виконується у один етап. Виконавцями заходів Програми є Аджамська сільська рада, організації, установи та підприємства усіх форм власності.

Виконавці Програми у межах повноважень несуть відповідальність за повне і своєчасне виконання заходів з її реалізації, а також за раціональне використання бюджетних коштів.

VІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Контроль за виконанням Програми здійснюється сільською радою. Основними формами контролю за реалізацією заходів та досягненням показників Програми будуть:

розпорядження  голови сільської ради про встановлення контролю за ходом реалізації Програми;

аналіз ходу виконання Програми та прийняття додаткових заходів, спрямованих на досягнення мети Програми;

залучення засобів масової інформації для висвітлення ходу реалізації Програми.

 

Секретар сільської ради                                    Крикуненко Л.Ф.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Сайт Аджамської ЗШ
  • Аджамка-Forever
  • Сайт Кіровоградської районної ради
  • Кіровоградська ОДА
  • Кіровоградська РДА
  • Корисні посилання

    invest invest invest invest
    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz