Понеділок, 08.03.2021, 04:32
Офіційний сайт Аджамської сільської ради
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 535
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Контактна інформація

(0522) 311-439
(0522) 311-388
27620 Кіровоградська обл.,
Кропивницький район, с. Аджамка, вул. Центральна, буд. 65

 Додаток до проекту рішення

 «Про затвердження положення

 Служби у справах дітей, сім’ї

 та соціального захисту»

  Аджамської сільської ради

«___»__________ 2021

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про службу у справах дітей, сім’ї та соціального захисту

Аджамської сільської ради

 

1. Загальні положення

1.1.Служба у справах дітей та соціального захисту (далі - служба) є структурним підрозділом (посадовою особою)  виконавчого комітету Аджамської сільської ради (далі – виконавчий комітет)

1.2.Служба підзвітна і підконтрольна у своїй діяльності сільській раді та підпорядкована сільському голові, керуючому справами виконавчого комітету, (секретарю виконавчого комітету), а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольна відповідним органам виконавчої влади.

1.3.Службу створено для здійснення виконавчих функцій місцевого самоврядування і реалізації державної політики стосовно дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та соціального захисту населення, забезпечення виконання повноважень у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, сім’ї та формування програм соціальної підтримки.

1.4.У своїй діяльності служба керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими Законами України, постановами та іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями сільської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови та цим Положенням.

1.5.Служба організовує свою роботу у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків відповідно до положення, що затверджується рішенням сільської ради.

1.6.Структура служби визначається відповідно до рекомендацій і норм, визначених законодавством, з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей.

1.7.Штатний розпис служби затверджується сільським головою в межах граничної чисельності та фонду оплати праці, визначених радою територіальної громади.

1.8.Служба має гербову печатку, штамп, бланк, але не є юридичною особою.

1.9.Місце розташування служби: вул. Центральна, 65, с.Аджамка, Кропивницький район, Кіровоградська область, в приміщенні Аджамської сільської ради.

 

2. Основні завдання служби

2.1.Реалізація на території громади державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

2.2.Участь у здійсненні заходів щодо соціального захисту і захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і несе відповідальність за їх дотримання, а також координує здійснення таких заходів.

2.3.Розроблення і здійснення самостійно або разом із відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.

2.4.Координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності щодо вирішення питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності.

2.5.Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї; здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності.

2.6.Ведення державної статистики щодо дітей.

2.7.Ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок).

2.8.Визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, у запобіганні дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

2.9.Забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, дітей, внутрішньо переміщених осіб, підтримки сім'ї, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних, молодих сімей; запобігання насильству в сім’ї; забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, виконання програм і заходів у цій сфері.

2.10.Розроблення та організація виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, сімей та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат та послуг за місцем проживання, перебування.

2.11.Реалізація державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, розроблення та виконання відповідних програм.

2.12.Забезпечує реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я на території сільської ради.

 

3.Служба відповідно до покладених на неї завдань

виконує функції

3.1.Організовує розроблення і здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, запобігання бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

3.2.Забезпечує у межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

3.3.Забезпечує прийом громадян з питань, що стосуються соціального захисту дітей.

3.4.Надає інформації та проводить консультації щодо діяльності органу опіки та піклування, служби у справах дітей, форм влаштування дітей, з питань застосування законодавства щодо захисту прав дітей, у тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

3.5.Виявляє дітей, залишених без батьківського піклування (зокрема знайдених, підкинутих дітей, дітей, життю або здоров’ю яких загрожує небезпека).

3.6.Забезпечує реєстрацію народження підкинутої, знайденої дитини, дитини покинутої в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, дитини, мати якої померла чи місце проживання матері встановити неможливо.

3.7.Забезпечує тимчасове влаштування дітей, залишених без батьківського піклування, та прийняття рішень про доцільність (недоцільність) повернення таких дітей, а також дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах і були охоплені різними формами тимчасового влаштування, до батьків або осіб, які їх замінюють, зокрема:

3.7.1. клопотання про влаштування дітей у притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, центри соціальної підтримки дітей та сімей, підпорядкованих обласній державній адміністрації (обласній раді) або іншому місцевому органу виконавчої влади (органу місцевого самоврядування);

3.7.2. влаштування дитини у сім’ю родичів, знайомих та вибуття з такої сім’ї;

3.7.3. влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя та вибуття з неї;

3.8.Вживає заходи щодо надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, його зміни.

3.9.Вживає заходи щодо влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування.

3.10.Вживає заходи щодо влаштування дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, до закладу освіти, охорони здоров’я або іншого дитячого закладу.

3.11.Здійснює:

3.11.1. нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які проживають на території України, за місцем проживання усиновлювачів до досягнення дітей вісімнадцяти років та контролю за цільовим використанням допомоги при усиновленні дитини;

3.11.2. контроль умов утримання і виховання дітей та перевірки стану роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності;

3.11.3. перевірку стану виховної роботи з дітьми у закладах освіти за місцем проживання.

3.12.Організовує та проводе разом з іншими структурними підрозділами виконавчого органу територіальної громади, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність і безпритульність (організацію профілактичних заходів (рейдів).

3.13.Забезпечує ведення обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

3.14.Проводить соціально-профілактичну роботу, спрямовану на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді.

3.15.Проводити оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає соціальні послуги та методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку.

3.16.Забезпечує захист житлових і майнових прав дітей, зокрема розгляд питань щодо вчинення правочинів з майном дітей, збереження наявного майна, а також сприяння в отриманні житла дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які його не мають.

 

1 2 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Сайт Аджамської ЗШ
  • Аджамка-Forever
  • Сайт Кіровоградської районної ради
  • Кіровоградська ОДА
  • Кіровоградська РДА
  • Корисні посилання

    invest invest invest invest
    Copyright MyCorp © 2021